به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل روغنی جمعه‌شب در مراسم تقدیر از کارگران شرکت صنایع چوب و کاغذ افزود: نوع مقابله با آسیب‌های اقتصادی، طرح توسعه شرکت است و شرکت چاره‌ای‌ جزء این ندارد که طرح‌های توسعه را اجرا کند.

مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران گفت: این دولت علیرغم نداشتن‌ها و خزانه خالی و روابط تیره‌وتار بین‌المللی در مسیری قرارگرفته است که ظرف چند ماه آینده به شکوفایی اقتصادی و روابط ایدئال بین‌المللی خواهیم رسید و این مهم نویدبخش روزهای خوب و رؤیایی چوب و کاغذ مازندران خواهد بود.
 
وی با دعوت به صبر کارگران و امیدبخشی به مجموعه چوب و کاغذ مازندران ابراز امیدواری کرد: با تلاش و کوشش برگ‌های زرین دیگری در سال ۹۵ به افتخارات شرکت افزوده شود.
 
مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران افزود: مشکلات شرکت چوب و کاغذ مازندران نشات گرفته از شرایط خاص کشور بود و امروز باید باافتخار بگوییم کشورهایی که قرار بود درحرکت‌های نظامی با ما مقابله کنند امروز در صف ارتباطات اقتصادی قراردادند.
 
وی افزود: وقتی شرایط بحران به وجود می‌آید باید به‌دوراز تصمیمات احساسی و حماسی باید تصمیمات درست و اساسی گرفته شود و اگر تصمیمات درست انجام نشود آثار زیان بخشی برای جامعه خواهد داشت.
 
مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران از بیماری مدیریت انتحاری، نمایشی، بی‌اعتمادی، واکنشی و اضطراب به‌عنوان آفت بیماری مدیریتی نام برد و افزود: نقطه مقابل این آفت‌ها وبیماری امید و تلاش است که در وجود تک‌تک همکاران چوب و کاغذ دیده می‌شود.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: امروز چوب و کاغذ مازندران دیروز نیست بلکه در یک کارزارو جنگ رقابتی در سطح بین‌الملل حرفی برای گفتن دارد.
 
علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران نیز با اشاره به شرایط سخت کشور در هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: در آن زمان نظام جمهوری اسلامی با بیش از ۳۷ کشور دنیا مقابله می‌کرد و این کارگران بودند که علاوه بر حفظ سنگر تولید در سنگر جبهه و جنگ دوشادوش رزمندگان به ایران اسلامی عزت بخشیدند.
 
جواد فرقانی رئیس شورای اسلامی کار شرکت چوب و کاغذ مازندران نیز گفت: مشکلات فعلی کارگران ناشی از خلأ قانونی نیست بلکه  ناشی از عدم اجرای قانون است و در بخش‌های صنعتی و واحدهای تولیدی که کارفرمای منصف وجود دارد و دولت نیز نظارت انجام می‌دهد، سطح اجرای قانون کار بهتر است اما در اکثر موارد، اجرای قانون کار با چالش‌های جدی مواجه است.
 
رئیس شورای اسلامی کار چوب و کاغذ مازندران  در قسمت‌هایی از صحبت‌های خود با انتقاد از واگذاری کارخانه‌ها دولتی به بخش خصوصی تصریح کرد: مشکل واگذاری غیرتخصصی و تعطیلی کارخانه‌ها صنعتی مشکلی است که در اغلب استان‌های کشور وجود دارد و مازندران هم کم بی‌نصیب نبوده است.
 
وی اظهار داشت: متأسفانه نه‌تنها تولید و توسعه و پیشرفتی پس از واگذاری در این زمینه محقق نشد بلکه به دلیل عدم صلاحیت افرادی که واحدهای صنعتی به آن‌ها واگذارشده بود، حتی شاهد تعطیلی و تغییر کاربری بوده‌ایم.
 
 رئیس شورای اسلامی کار شرکت چوب و کاغذ مازندران تأکید کرد: یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی ناظر به تقویت نیروی کار است و زمانی که مانتوانیم نیروی کار را توانمند کنیم نخواهیم توانست از آن بهره‌مند شویم ضمن این‌که عدم اجرای قوانین و مقرراتی که باعث رکود تولید می‌شود ارتباطی به کارگر ندارد و کارگران در بخش رکود تولید مقصر نیستند.
 
نایب‌رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار، کارخانه‌ها مازندران با اشاره به مشکلات عدیده شرکت  چوب و کاغذ مازندران در سال ۹۴ اظهار داشت: علیرغم همه مشکلات از قبیل نداشتن مواد اولیه، طرح غیر کارشناسی استراحت جنگل، نداشتن نقدینگی، واردات بی‌رویه کاغذ و تعرفه پایین واردات و موانع واردات چوب این شرکت با درایت مدیرعامل و کارگران خویش با همدلی و وحدت این مشکلات را پشت سر بگذارد.